13 Nisan 2012 Cuma

Esrar nasıl ekilir ?

http://img692.imageshack.us/img692/6181/cannabisoutdoorkleinepf.jpg
Başlıkdada görüldüğü gibi yine ekme biçme olaylarına başladık. Nede olsa ekim zamanı geldi. Bir çok dostumuz evinde grow yapıyor tabi bu herkezin lüksü olmıyabilir ancak out door yapmakda her yiğidin harcı değil deyip etrafı biraz havaya sokalım. Out door biraz zahmetli olabilir...
Çünkü burada ayar yapmak yerine, önlem alınır. Konu konu bahsederek matematiksel değerlerden kaçarak anlaşır basit bir açıklama ile işi bitirelim.


http://img135.imageshack.us/img135/4491/outdoor2w.jpg

Out Door(Açık çimlenme) Yetiştiricilik

Yüz yıllardır marijuana toprak ve güneşle defalarca buluşdu. Hala büyük üretimler out door ile yapılır. Afganistan, hindistan, meksika, jameika gibi ülkeler grow nedir bilmez. Çünkü marijuana için iklim şartları kusursuzdur. Ancak biz insanoğlu daha çok kibarlaşdık ve zekamazı kullandık. Tabiyatın sistemini odamızın içindeki gardroplara Grow adıyla sığdırdık. Ve bu tabiyattan daha hızlı ve kusursuzdu. Ancak doğuru tohum dışarda growdanda güçlü hasat verimi sağlıyabilir. Türkiye out door için güzel bir iklime sahip. Örneğin bu yapacağımızı hiç bir kuzey ülkesi yapamaz.

Ekim ve hasat zamanı
Nisan sonu ve mayıs başı bu iş için mükemmel. Bazı sitelerde ''Mart başı'' ekim başlangıcı olarak verilmiş. Bu biraz komik çünkü Mart hala kış sayılır. Hasat zamanı ise Auğustos sonu ve Eylül başı veya sonu.

http://img9.imageshack.us/img9/3341/candyhomesoilgrass.jpg

Toprak

Marijuana zengin toprak istiyen bir bitki. Tabi çokda zengin olmasa bile o yetişicekdir, ancak huysuzluk edebilir. Ekim yapıcağımız yer gölgeli olmamalı ve günün tüm vakdi güneş almalı çünkü bebeklerimiz güneşi çok sever. Ekim yapmadan önce ekiceğimiz toprağı derincene kazmak ve sonra terkar kazdığımız kuyumuzu kapatmak toprağımızın sertliği ve baskınlığından kurtularak dahagevşek toprak olmasını sağlamış olur. Çünkü marijuana sert ve sıkı toprakdan hoşlanmaz. Toprağımızı gübre ile zenginleştirebiliriz tabi bunu sıçmadan yapmak daha iyi, çünkü fazla gübre bebeğimizde besin patlaması yaratarak yakabilir. Bu iş için kıymetli gübreler deneyin yarasa gübresi veya tavuk gübresi gibi. Az ama güçlü. Zaten onun dışında bitki vitamini yine kullanıcaz. Ayrıca toprağımızın içinde pislik ve abur cubur olması pek hoş olmıyaiblir saf ve güzel bir kahve renginde birazda kumla karışıtırılmış kaliteli bir toprak oluşturmalıyız.

http://img403.imageshack.us/img403/3645/29913clipartillustratio.jpg

Güneş
Bunu yazmam gereksiz ancak yazmak istiyorum, Marijuana bitkimiz güneşden aldığı tüm ihtiyacını sadece 8 saat veya 5 saatte tamamlar. Ancak bu bebeklerimizi güneşden mahrum bırakmamız anlamına gelmesin, onların şarjı dolmuşdur ancak, dolan şarjlarını geceleri harcarlar. Bu yüzden dışarıda saksıda yetiştiriyorsanız gündüz 8 veya 5 saat güneşde tuttukdan sonra karanlık bir odaya almanız bebeğimizin o gün güneşden aldığı ihtiyacını harcamaya başlaması demekdir. Ve yine güneşe ihtiyac duyduğu sırada gece olmuş olurki buda düzensizlikdir.


http://img38.imageshack.us/img38/757/savewater.jpg

Sulama
Bu oldukça önemli bir nokda. Out doorda growdan daha fazla suya ihtiyaç duyulur. Veya daha önemlidir diyelim. Güneş bebeklerimizi gerçekden susatır, ve sulama sistemimizi düzenli olarak belli planlanmış saatlerde yapmalıyız. Eğer kafamıza göre, aklımıza geldiği zaman sulamamız bitkinin gelişiminden ttun hasatına kadar sorunlar yaratır. Ayrıca az sulamak kurumaya çok sulamakda bitkiin yanmasına neden olabilir. Dediğim gibi sadece ufak bir sistem yapın. Ayrıca sulak ve güneş alan bölgelerde ekim yapmak daha verimli hasat alımı sağlar. Çünkü toprağımız 2 kat daha zengindir.

http://desmond.imageshack.us/Himg213/scaled.php?server=213&filename=adszazr.png&res=landing

Hastalıklar
Out doorda bebeklerimizin çok fazla yabani ot düşmanı vardır. Bu kesinlikle hasat verimini etkiliyecek ve bitkimiz gelişimi üzerindede sorun yaratacakdır. Bu yüzden ekim yapıcağımız çevre yabini otlardan arınmış ve temiz olamlıdır. Out doorda bebeklerimiz nadirde olsa hastalanır ancak bunlar sadece yabani otlar neden olmaz. Bu yeterince güneş alamama veya aşırı sulama yüzündede olabilir. Bir diğer sorunlar ise bebeklerimizin Azot, magnezyum, potasyum, bor, çinko, molib gibi maddelerden yoksun kalması. Bunlarıda tabiki bitki vitaminleri ile onarabiliriz.


http://img210.imageshack.us/img210/5981/mygoodweed.jpg

Sera Yöntemi
Güneş ışığını en kaliteli şekilde kullanmakdır. Belki biraz dikkat çekici ancak bu out door için müthiş bir sistem. Çiçeğimizn verimini ve hasat gücünü fark edilir bi şekilde arttırır. Evet bildiğiimiz naylon poşetler ile sağlıyabiliriz. Önce bir iskelet daha sonra üzerine naylonumuz. Seramız tam olarak kapalı olmamalı 40cm gibi aralıkla yapılırsa daha iyi olur. Yazları güneş seranın içini gerçekden kızdırır ve seramızın içi iyi bir hava akımına sahip değilse nemlenir ve bebeklerimiz aşırı nemden dolayı kendilerini salırlar. Yapraklarda sulanma olur ve ölür. 1,2 gün içerisinde çiçekler güçsüzlenerek çeşitle yönlere eğim gerçekleşir. Bunu istemyiz. Bu yüzden çeşitli tarım alanlarında yapılan sera yöntemleine bakarak bu konuda bilgi sahibi olun.

http://img341.imageshack.us/img341/6480/germinationinfo.gif

Filizlenme
Elimizdeki tohumların filizlenmesi için çok basit bir yöntem ile pamuk-su-güneş üçlemesi ile sağlıcaz. Bunu eminim biliyorsunuz , Pamuk arasına tohum koyulur, arındından güneşe ve devamlı ıslak tutularak daha hızlı filizlenmesini sağlarız. Ancak filizlenmesi hemen tohumumuzu toprağa yerleştirmek olmasın. Önce daha önceden hazırladığımız küçük ve doğuru toprak ile hazırlanmış saksımıza koyucaz. Kendine gelmeye başladığında, bunu asıl ekim yerimize transfer edicez. Gün batımında yapın ve bitki hasar görmesin. Hassas olun. Ancak hiç buna gerek olmıyabilride, yani direk doğuru topraklı ekim bölgenizede filizlenen tohumunuzu ekebilrisiniz. Bu yapdığımızın nedeni sadece ufak saksıda daha hızlı geliş göstericeği içindir.http://img88.imageshack.us/img88/4387/sany0024i.jpghttp://img254.imageshack.us/img254/5352/1236052.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/6409/1outdoorcannabisbuds.jpg

186 yorum:

 1. konu için teşekkürler bend e 1 haftaya bahçeye bi kaç tohum ekicem . kafama takılan bi konu var okuduğum yerlerde ışığın verimliliğine göre göre thc seviyesi artar dediler ve bizimde ülkemizde doğal marijuana yetiştiği için thc seviyeleri % 3 lerde dolaşıyo. ben şu an çiçeklerime 12000 lümenlik ışık veriyorum ve iç sıcaklık ortalama 27 derece tahmini olarak thc seviyesi ne kadar artar verdiğiiz besin maddeleri ve gösterdiğimiz özenda cabası tabi :D

  YanıtlaSil
 2. Dostum tam olarak lümen hesaplamasını bilmiyorum. Ancak 250w bir lamba 26000 veya 29000 lümen olmalı. Seninde lamban sanırım 100w gibi birşey. Bu galba biraz az, grow da minumum altarnatif 250w dır. Bundan sonra 1000w kadar da çıkılır. Hollanda tadında bir ot olmasa bile bence gerekli vitaminler ve doğuru bakım ile yine %7 veya %8 thcleri bulur diye düşünüyorum. Bu yeterince keyif sağlar. mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. bende kenevir yetiştirmek istiyorum bunun için yabancı bir siteden sipariş verdim ama yetiştirdikten sonra bunları nasıl satcam bilmiyorum bu konu da yardımcı olurmusunuz emal gulsah.arikan@hotmail.com

   Sil
  3. Anladigim kadari ile senin derdin Torbacilik yapmak ;) birak bu isleri aga,Yap bir kac kök en güzelinden yaz kis demeden keyifle takil,Tarlaci torbaci yollari yanlis yollar.

   Sil
  4. ben para kazanmak istiyorum ekip içmeyi düşünmedim eğer yardımcı olacak bilgi vereceksen mail adresime mesaj atın

   Sil
  5. peki günde ne kadar su verilmeli

   Sil
  6. slm arkadsım bn kandım balkonumda yetıstırıyorum 10 nar santım oldular 1 aya yakın oldu ekelı saksılaım ufak ama dısı erkek ayırmak ıcın bırazdaha beklemelımıyım cok ıyı gunes goruyolar daha ıyı urunler almak ıstıyorum tohum nerden temın edenılırım
   dotum bn pek kullnmıyorum netıde 0554 314 40 83 cagrı at bn arıyım sakıncası yoksa ızmır cesmeye yakınsan buyur mısafırım ol

   Sil
  7. para kazanicaksan pezevenklik yap orospuluk yap

   Sil
 3. dostum normal ampullerde 1 watt 8-9 lümen tasarruflu ampullerde 1 watt ortalama 50-60 lümen olması gerek ve ben 1 tane 50 lik 4 adet 26 şar wattlık tasarruflu ampul kullanıyorum 50 wattlık ampul 2700 lümen veriyor 18000 lümeni yakalamam gerekli diğer 4 ampul üde yakında büyütücem :D %7-8 de aslında yaşadığımız ülkede kendisini kondüsyonlu sananları titretebilir sanırım :D

  YanıtlaSil
 4. Hahaha.. bu iyidi. Kesinlikle dostum. Ayrıca sistemin ile ilgilide benim klasik lafım ''kontrol sende'' iyi gittiğini düşünüyorsan ve buna saksıdaki bebeğimizde destek veriyorsa sorun yokdur.

  YanıtlaSil
 5. sağol dostum sayende teorik bilgimi arttırdım bu arada kızlarımın keyfi yerinde 2 kök erkek çıktı onları kestim :( unuttum sanma sana bi joint sözüm var :)

  YanıtlaSil
 6. Ouw.. sanırım unutuyordum. Bunu hatırlatman iyi oldu bunu bekliyorum, bir yandan seninde yararına, zamanı gelince %20 thc lik shivaların keyfinden mahrum kalıcağını sanma :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o shivalardan bende istiyoruuuum :))

   Sil
  2. dostum 60metre kare için lazım olan malzemeler nelerdir.hepsini yazarmısın kapalı mekan

   Sil
 7. bende sabırsızlıkla bekliyorum :D

  YanıtlaSil
 8. Bu sensi dedikleri tohumları türkiyede nerde bulabiliriz dost ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. www.sensiseed.com adresinde tohumlar satışda. Ancak türkiyeye gönderim yok. Hollandaya gidip bizzat dükkanlarından tohumları satın alabiliriz. Türkiyede bu marka tohumları bulmak büyük bir şans.

   Sil
  2. kardeş biz bi sipariş vereceğiz hollandadan 10 tohum kadar %100 dişileştirilmiş marka tohumlar iklimi fark edermi? birde Türkiyede ki esrar tohumlarını diktiğimiz de bitki büyüyor ama dişi erkek olduğu nasıl anlasılır kardeşim yardımcı olursan sevinirim?

   Sil
 9. İklim farkı var tabiki. Tohumu satın alırken İndoor ve Outdoor diye ikiye ayrılır. Kapalı ve çaık çiçeklenme. Siz alıcağınız outdoor yani toprak ve güneş, açık çiçeklenme yapıcaksanız Outdoor seed kategorisinden tohum almalısınız. Eğer grow sistemi ile kapalı çiçeklenme yapıcaksanız outdoor seed kategorisnden almalısınız.
  -------------------------------------------------
  Dişi ve erkek tohum olduğunu tohum ken anlamak zor ancak bunun için bir metod biliyorum.

  http://marijunal.blogspot.com/2012/04/esrar-tohumunu-disi-ve-erkek-ayrma.html
  -------------------------------------------------

  -------------------------------------------------
  Bir diyer metod ise, çiçeğin yetişme döneminde diş ve erkek tehşisini koyma tekniği.

  http://marijunal.blogspot.com/2012/03/erkek-ve-disi-tohum-ayrm-nasl-yaplr_28.html
  -------------------------------------------------
  -------------------------------------------------

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. filizlenmeden sonra erekek dişi ayrımı yapılabiliyomu..

   Sil
  2. Burası senin işine yarıyacakdır dostum.

   http://marijunal.blogspot.com/2012/03/erkek-ve-disi-tohum-ayrm-nasl-yaplr_28.html

   Sil
 10. bu siteyi yapanın ellerine sağlık. bende balkona koydum bi saksının içine filizlendi. gerçi benim amacım hasat almak değil daha çok zevk amaçlı büyüsün çiçek gibi yeter bana.

  YanıtlaSil
 11. Umarım tohumun dişidir ve hasat zamanı sana bir süpriz yapar dostum :)

  YanıtlaSil
 12. meraba abi, bu gun yavrularimi gormek icin ormana gitmistim keske gitmez olaydim.bi de ne gorsem kafasini nerdeyse topraga dayamis sanki babalari ölmus bir vaziyetde yavrularimi gorunce nerdeyse goz yasimi tutamaz hale gelmistim. dedigim gibi iki tane yavrum var allah her kese nasip etsin.abi yavrularim icin ne yapayim ki kafalari dimdik saglam onlara bakarken ruhum sad olsun. kimyasal gubre vermek istemiyom organik gubre inek,kavun,tavuk boku veriyom ama yinede kafalari dimdik olmuyo acaba ne yapabilirim.rivayetlere gore serbet,seker,sut ganja icin iyi gelirmis bu dogru bilgimi yoksa uydurmami ben isin icine sicarim diye boyle gidalar vermiyom neler vermeliyim abi yardimci olursan sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. -Bira
   -Şekerli veya Ballı su
   -Bebek maması
   -Çamurlu su
   -Enerji içecekleri
   -Doğum kontrol hapı/Anti Depresan

   gibi şeylerin yararı oldunu biliyorum. Ancak bunlar bitkine zararda verebilir. En iyisi bir vitki vitamini kullanman. Ayrıca bir sopa yardımı ile bitkiyi sopaya bağlıyarak dik durmasını sağla. Bu büyük bir sorun değil. Ancak yapraklarında solma veya sararma varsa başka problemin habercisi.

   Sil
  2. selam sayfaya yeni katıldım benimde 3 tane yavrum var cok tatlılar benle bir yatıyolar yanımda benle bır kalkıyolar evde hiç gözümün önunden ayırmıyorum ben normal toprakla saksıda bakım yapıyorum topraga sadece güvercin gübresi ve çay verdim su olarakta bir litre ılık suya 2 damla pekmez akıtıyorum yarım avucta ezilmiş güvercin gübresi karıstırıyorum güvercin gübresini ayda bir yaparsan yakmaz cok diri duruyolar cocuklar cıldırıyo hatta suya bir tanede cocuk aspirini döverseniz seğredin 3 gün içinde biblo gibi duruyolar :))

   Sil
 13. ışık olmadıgı ıcın bukuyo yapraklarını:) başka nedeni yokkk

  YanıtlaSil
 14. herkeze selamlar öncelikle bende yetiştirme işlerine adım atmak istiyorum ama tohum alma ihtimalim yoq (yur dışı) peki satıcılardan aldığımız tohumların dişi cıkmasındaki yüzdelik ihtimal nedir acaba ve grow yaparken ışıklar durmadan acıkmı olucak yoksa belirli zamanlarda kapama yapıyormuyuz iyi günler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çiçeklerde bulunan tohumların çoğu dişidir. Ama erkek cinsiyeti her zaman bir tehlike. Grow sistemi normalde 7/24 çalışmalıdır. Ancak başka bir alternatifde 18 saat ışık ve 6 saat karanlık. Bunun tek yararı faturaya ufak bir pansuman yapar.

   Sil
  2. cok teşekkürler mecburen dişi ve erkek ayırma yöntemlerinden bakıcaz o zmn :D

   Sil
 15. Selam kafama takildi ekmeden once pamukda filizlendirmemi daha mi iyi yoksa direk tohumlari topraga eksekde olurmu ???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pamuk içerisinde tohum daha çabuk filizlenir. Tek yararı budur.

   Sil
  2. Saolasin dostum bir sorum daha var ortalama kac gun icinde filizlenme oluyor

   Sil
  3. Pamuğu devamlı ıslak tuturak tüm gün güneş almasını sağlarsan, 1 hafta içinde belkide daha kısa sürede filizlenir. :)

   Sil
  4. hocam bütün gün üzerinde 250 watt çalışma masası ışıklandırmasına takılı ampülle dursa yani pamuğun yine olur mu bu mevsimde hava soğudu biraz :)

   Sil
  5. Tohumun filizlenmesi için ışık gereksiz ve yararsız bir metod olucak .. bunun yerine ıslak pamuk arasında sıcak bir ortam sağla bu kalorifer veya bir soba kenarı olabilir. Oldukça sıcak olsun. Ve üstü kapalı.

   Sil
  6. Spot ampül taktım 2 tane 100 wattlık askıda duruyor üstlerinde baya ısıtıyor bunun faydası olmaz mı? Sıcaklık açısından hiç sıkıntı kalmadı çünkü.

   Sil
  7. sormam gereken birşey daha var hocam daha önce ektiklerim kendi kendine saksıda filizlenmiş fakat şehir dışındaydım hem susuz hem gölgede kalmalarına rağmen filizlenmişler ama boyunları bükülmüş biçok vardı kurumuş uçları onları kestim sadece kuruyan ve eğilen uçlarını yeniden çıkar mı yoksa tamamen kurur mu?

   Sil
  8. Evet lamba ısısı kullanılabilir dostum, bunu belirtmemişim özür dilerim.

   Filizler hasas oldukları için bir eğilme ve kuruma varsa bunu kurtarmak zordur. Denemende fayda var. Ayrıca o durumdayken filzilenmeleride ilginç bir güzellik.

   Sil
 16. Dostum birde dogru topraktan kastin ne hizli filizlendirme yaptiktan sonra direk saksiya alsam tutmazmi onu nasil yapicam. bana bu konuda bilgi versen tam olarak sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğuru toprak dediğimiz torf diye satılan bol besinli minarelli bir toprak türüdür. Genelde çiçeklerde kullanılır. Filizlendikden sonra toprağa alınca tutmama gibi bir sorun yok.. illa toprağa uyum sağlıcakdır. Ama iyi toprak başlangıçda ve ileride büyük avantaj.

   Sil
  2. peki torflu toprağı nerden bulucuza ayrımı satılıyor yoksa toprakla karışık bir biçimdemii ???

   Sil
  3. Torf dediğimiz şey zaten toprakdır. Sulak bölgelerdeki toprağın çok alt kısımlarındaki hava almıyan toprak türüne torf deriz. Bu belli bir ph seviyesi olan güçlü minarellere sahip bir toprak. Torf satın almak için bu site işine yarıyabilir. http://www.smoothgarden.com/?title=organik_topraklar&b=20012/9

   Sil
 17. usta bu bebekler yaklasık kac ay sonunda tam icilir kıvama gelir kac ay sonra tohum vermey baslar ben 2 ay once ekmiştim bebekler baya büyüdü suan cok sacma bi koku var bazı dallarını kopardıgımda dalların icindeki sıvıda değişik bi koku var daha tohum vermeye kac ayımız var ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bitkinin türüne ve sağladın atmosfere göre değişir. Minumum 8 hafta ile 11 hafta arası sürer. Senin yeni yeni çiçeklenme dönemine girebilir veya 1 sonrada başlıyabilir. w..(-_-)..w 2Pac iyidir.

   Sil
 18. meraba abi (1)yavurlar disi cikti tohum olucakmi (2)torbacidan indica esrar aldim tohumunu ekmek istiyom ama indica buyudugunde indica olucak diye ekmiyom acaba sativa ola bilirmi? saolasin abi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1- Yavruların dişi çıkdıysa tabiki tohum vericekler. 2-İndica tohumuysa indica olur sativa tohuumuysa sativa olur. :)

   Sil
 19. Bilgilerini paylastigin icin saol dostum.bende balkonumda 4 tane yetistirmeye calisiorum pek anlamam ama lav tasi denen bi tas var ve bu tas topraga cok yararli bende bu tasi kullaniyorum gayt basarili iki gude bir suluyorum ve butun gun gunes goruyor.ama disi ve erkek oldugunu ayirt edemiyorum bu arada boyu topraktan 7 cm falan oldu yardimci olabilirmisin nasil yetistirmeliyim ve nekadar zaman sonra ekim yapmaliyim .ekim yapcagimiz zamani nasil belirlices ?bilgilendirirsen sevinirim

  YanıtlaSil
 20. zaten disi ve erkek oldugunu ayirt etmen simdilik mumkun degil ama kafana koyduysan ne o bunun nasil olurda bi yolu olmasin diye takilip duryosan sana konuyla ilgili bilgi vere bilirim ama uygulamasi zor neyse gelelim konuya.Marijunalin senin icin cikarmis oldugu yapragi ince kesdiriyosun ve Hollanda C.M.O.F laboratory-na gonderiyosun sana 72 saat icersinde dikmis oldugun esrarin ne mal oldugunu bir forum uzerine dokuyolar sana kalan formu okumak ama dedigim gibi illa uzerinde dusunup durdugun konuysa cozum bu. Sonraki ekim icin indoor yapiyosan yine kendi kafana gore zaman sece bilirsin ama outdoor yapiyosan topluma uyman sart sunuda belirteyim ki outdoor yapmak her yigidin isi degil ama balkonsa bunun hangi tipden oldugunu bilmiyom galiba outdoor senin ki ama topluma uyman sart toplum ne zaman ekim yapiyosa sende o ayi kendine bi ganja ekim zamani olarak tani. Admin kardes bi soru sora bilirmiyim dun yeni cicek acti 1 aya hazir hale gelirmi.Saolasin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen toplarsın demiyorum ama 1 ay sonra yapraklar sararmaya başlayıp final durumuna gelebilirsin. Ve 1 hafta daha bekleyip bebeklerini alabilirsin. Eğer sativaysa 2 ay sürücekdir.

   Sil
 21. Buyume evresinde sömek verecegi donemde etrafa cok fazla bi koku salimi yapiyormu ?? Balkonda bakiyorum ve komsulardan uyuzum biras.yada koku yaparsa nasil bi yontem izlemeliyim...bitki vitamini kullanmaya basladim ve cok guzel buyuyo eylul ekim gibi icmeye baslarmiyim admin kardes..bu arada gercekten guzel bi platform hazirlamissin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet koku yapar.. kokunun gücü bitkinin türüne göre değişir. Genelde İndica türleri çiçeklenme döneminde müthiş bir koku yayar.. kapalı çiçeklenme yani growda bu koku olayı büyük bir sorun ve devamlı havalandırıcılar kullanılır. Ancak sen açık çiçeklenme yapıyorsun.. ''bu koku ne ya.. esrar mı bu'' dedirticek bir koku olmaz.. beynin rahat olsun dostum.

   Sil
  2. Admin kardesim cok sagol yardimlarin icin

   Sil
  3. Gun icerisinde 5-6 saat gunes goruyor ve 2 gunde bir aksamlari vitaminli su veriyorum sence cokmu ?? Yada sulamayi nekadar sıklikla yapmaliyim ??

   Sil
  4. Daha çiçeklenmediyse yetiştirme dönemindeysen 4 günde bir bile suluyabilrisin. Bu bitkiyi daha güçlü ve dayanıklı yapar.. çiçeklenme döneminde ise neredeyse her gün sula.. ama sen şimdiki sistemini bozmnadan git. dediklerim işin ince ayrıntıları. Burası sana yardımcı olur ::::: http://marijunal.blogspot.com/2012/05/esrar-sulama.html

   Sil
 22. admin kardes ben yurt disinda yasiyorum buranin topragi verimsiz oldugu icin marketten paket toprak alip iki tane yavru ektim ikiside cikti ama yavas buyume kayd ediyor ne yapmam gerek.? simdiden tesekkurler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yetiştirme dönemi için bitki vitaminlerinden kullanmalısın. Tüm gün güneşi alaiblmesine dikkat et. Gerisinide tabiyat anaya bırak :)

   Sil
 23. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 24. Mehabalar kardeşim bana yardımcı olma ihtimaliniz olursa sevinirim yardıma ihtiyacım var ben 10 ağaç ektim 1 hafta önce 4 santim kadar oldu fakat kafaları yere bakıyor vitamin torf saksıda aynı zamanda ama anlamadım neden öle oldugunu cvp verirseniz sevinirim Teşekkürler iyi günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum bebeklerinin fotorafını çekip buraya upload ettiğni linki yazarsan sana daha iyi yardımcı olurum. Daha 1 hafta önce ekdiğini ve 4 cm oldunu söylüyorsun ve bu ilk dönemlerde yere sarkma gibi problemler genelde olmaz. Bu yüzden sorunu daha iyi cevaplandırmam için fotoraf paylaşırsan daha iyi olucakdır.

   Sil
 25. bu tarafa bakarmisin abi http://marijunal.blogspot.com/2012/04/esrar-tohumu-satan-siteler.html

  YanıtlaSil
 26. admin abi acil yardima ihtiyacim var benim maturelerin yerini en kisa zamanda degismem gerekir ne yapayim acaba olurmu boyle sey olursa nasil olur artik ciceklenme donemindedi ve bide direk olarak topraga ekmisim saksi degil, yerini degisirsem kalitesi cok mu bozulur abi acil yardimin gerekiyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır.. bir sorun olmaz. Ancak köşesinden derince kazıp köklere zarar vermeden komple temelinden çıkarmalısın.

   Sil
 27. Merhaba, ben balkonda saksıda yetiştirmeye "çalışıyorum". Çimlenmede herhangi bir sorun yok ancak saksıya yerleştirdiğim anda hiç çiçeklenme olmadı. Kaç tane tohumum boşa gitti sayamadım. Bu arada çimlenmesi için bir sitenin info bölümünde gördüğüm tekniği uyguluyorum. Ekilen çiçeklenme saksılarını su dolu bir kaba koyuyor ve üstünü jelatinliyorum. Böylece sürekli nemli oluyor. Toprak vıcık vıcık sulu. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu söylediğin metod bence çılgınca. Ancak bazı marijuana türlerininde sulak ve çamurlu yerlere müthiş yetişdiğinide biliyoruz ancak ne kadar sulak okadar sıcak olmalı. Çiçeklenmenin hmeen olmasını bekleme.. önce yetiştirme dönemi sonra çiçeklenme dönemi.. çiçeklenme dönemine geçmesi ona gösteridğin ilgiye göre deiğişi ve 2 aydan falzayı bulabilir. Fazla sulamak bitkinni güçsüz olmasına neden olup sarkmalar pörsümeler gibi sorunlara neden olabilir. Aslında bana bir fotorafını yollarsan ben senin sorununu sende benim cevabımı daha iyi anlcıaksındır. Marijunal kal..

   Sil
  2. Sizle online konuşabileceğimiz bir msn adresiniz falan var mı? Mail olayı beni sabırsızlandırıyor da... Varsa, verirseniz sevinirim!

   Sil
 28. Sa kardeş benim 60 70 cm bir bebeim var. bunun en son 5 yapragını almıstım. bunun daha verımli olması ıcın ne yapmam gerekir
  not : doğal ortamda büyütüyorum. herhangi bir kimyasal olarak gübre faln kullanmadım . cevabınızı beklıyorum teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 60 70 cm indica türleine göre standart. Bitkin kaç ay önce doğudu ve çiçeklenme evresi başladımı ? ... 5 yapraığını almışdım dediğinden tam olarak birşey anlıyamadım dostum. :)

   Sil
  2. Usta sana fotofraf atsam sistem ve bebeklerim hakkinda bilgilendirirmisin ve onerilerini sunarmisin marijuanal kal

   Sil
 29. bu tarafa bakarmisin abi http://marijunal.blogspot.com/search/label/kolej/

  YanıtlaSil
 30. s.a admin ben saksıya 6 erkek tohum attım erkek tohum olduguna eminim 4 tanesi patladı ve bugun 1 hafta oldu suan icin 5 cm ve yapraklarıda cok güzel 24 saat güneste kalıolar yani hep dısarda sulama sistemi olusturdum ve şekerli su veriorum ama bu yeterlimi bilmiorum gübre veya baska bitkiye iyi gelicek biseler tavsiye edersen sevinirim

  YanıtlaSil
 31. Selam kardeş benim 70 80 100 metre boylarında ciceklerim var cicekleme dönemi ne zaman biter ve bu zaman da kaç gunde bir su ve kalitesini artırmak için ne yapmalıyım dogal ortamda buyutuyorum yardimci olursan mutlu olurum şimdiden cevabını bekliyorum tşk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum geç cevap veriyorum bu yüzden bağışla. 22 temmuzda yazmışsın ve bitkin hala çiçeklenmediğini söylüyorsun o halde şu sıralar çiçeklenme dönemine girmişdir belki.. bitknini kaç aylk olduğunu bilmiyorum ama boyları oakdarsa yetiştirme dönmei bitmiş çiçeklenmeye geçiyor olmalılar. Eylül sonu hasatını alabilrisin. Out door yapıyorsan sulama olayında pekde kibar olmana gerek yok, çiçeklenme dönemnide sulamayı arttır okadar.

   Sil
 32. Dostum sen işini biliyorsun bir de tohumdan kurutmaya tam olarak hazırlamaya kadar anlattığın bi konu var mı ben bulamadım ama ..

  YanıtlaSil
 33. Hayır dostum bir yetiştirme günlüğü yok ancak pek gerekde yok bence. Zaten kafanı kurcalıcak her olayın ayrı konuları var-ki olmayan bir konuyu söylediğinde hemen o konudada yeni birşeyler yazarıs. Bu olay okadar zor birşey değil zatne ilgi ve merakla yapdığın sürece her zaman kazanırsın. Mutlu ve Marijunal kal.

  YanıtlaSil
 34. Kardes laylonla odayi kapatsam eksem saksilara sari ampulleri daysam ota dayadam ota nasil olur sera olurmu ole bide hava icin fan koysam cikarmi bide bi kilo kac kok oluyo.d

  YanıtlaSil
 35. Kardes laylonla odayi kapatsam eksem saksilara sari ampulleri daysam ota dayadam ota nasil olur sera olurmu ole bide hava icin fan koysam cikarmi bide bi kilo kac kok oluyo.d

  YanıtlaSil
 36. Merhaba;
  Site muhteşem olmuş usta ben de hem bir soru sorayım hem de tanışalım. 2 hafta önce saksıya tohumları attım. tohumlar erkek mi dişimi şimdilik allaha emanet. filizlenmeye başladı ufaktan yaprakları da çıktı. şimdi soruma gelirsek. ben bunlara 2-3 günde bi vitaminli su veriyorum. senin söylediğine inbanarak bunu 3-4 gnde bir sulamaya çeviricem. bitkinin rengi güzel harbiden yemyeşil güzel bişey olacağına benziyo. neysegünde 4-5 saat güneş ışığı alıyo gece de akvaryumun ışığını bitkiye veriyorum içeri alıp. çok teferruatlı bir şey yapmıyorum gerçi ama bu evrede başka neler yapabilirim dostum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum. Bu evrede yapıcak başka birşey yok ama bitkinin 4-5 saatten daha fazla güneş görmesini sağlamak için birşeyler yapman bitki için çok yararlı olur. Bu saat bitki için yetersiz demiyorum ama daha iyiside olabilir.

   Sil
 37. Üstad 10 gün Önce gayet güzeli ama simdi orta dallar somekler kuflenmis gibi sarardi daha doğrusu bölge bolge kurumalar var agaclarda Yaklasik 10gundur hiç su verilmedi sebebi gübre yanmasi olabilirm iciceklenme döneminden hemen sonra taban gübresi atmistim :) sanirim sictik :)gitti 300 agaç bu saatten sonra kurtulma sansi yok gibi mi? Formül üstad kurtabilirmiyiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşırı gübre sonucu olan yanma sararma olayını telafi etmek zordur belkide imkansız. Eğer daha tehlikenin başındaysan bolca temiz su ile yaprakarı ve toprağı sula. Ayrıca bitki yapraklar ve çiçekleri için tedavi edici bir ilaç var ismi Revir, yada Revive diye geçer. Bunu internet üzerinden satın alabilirsin belki bu biraz işe yaıyabilir ama olay köklerde ve bu zor. Gübrelerinde belli bir etki ve çözünme süresi vardır. Umarım etkisi bitene kadar bitkiler ölmez. Marijunal kal.

   Sil
 38. bir soru sorucam lütfen yardımcı oolun ben rahat 20 tohumu yemek tabagı genişliğinde bir saksıya ektim yani herkesin 2 tohum ektiği bir saksıya ben 20 tane ektim ve boyları 6 cm falan napmam gerek o şekilde büyüseler nasıl olur baya bi alan kapliyicaklar galiba ama birbirlerine yakınlar zararı olurmu napmam gerek eger zararı varsa ama hızlı ve saglıklı büüyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum bir saksıda 20 tohum yetişmez... 1 saksı 1 tohumdur.. minik filizlerini nazikçe başka saksılara ek. Her biri ayrı olmalı. zaten bir saksıda 60 tohumun yetişebilcieğini nasıl düşündün.. 60 tohum bir tarla demek.. Zaman kaybetmeden işe koyul.. ve marijunal kal :)

   Sil
 39. slm ben ingilterede yasiyorum ve iki tane bebegimi topraga verdim biraz once :)benim derdim burada fazzla gunes gorme imkani yok icerde yetistirmeyi dusunuyorum disarisi cok soguk oldugu icin.sen bu isi tam olarak biliyorsun sanirim bana bi akil verirsen sevinirim cocomersin@gmail.com mail adresim simdiden tskler... ben all time marijunalim umarimsende marijunalsindir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum. İngilterenin iklimi marijuana için pek uygun değil.. sorunun anladım yapman gereken sadece evinde uygun bir yere bir grow kurmak. Bu linke göz at.. http://marijunal.blogspot.com/2012/03/esrar-nasl-yetistirilir-grow.html

   Sil
 40. ya beyler yardımınıza ıhtıyacım var pamukta fılızlendırdım ekıyorum 1 hafta ya 7 8 cm buyuyolar sonra yatıyolar nedenını anlamıyorum suyumu fazla koyuyorum gubremı co koyuyorum anlamadım yardım edersenız cok sevınırım tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yetişme döneminde suyu az tutmalısın ayrıca bitkinin 1 haftalık olduğunu söylüyorsun bu dönemde suyu az tutucağn için gübrelemeyide sulama esnasında programlı bir şekilde haftada 1 kere yapmalısın. Son olarak hiç sararmadan bitkilerin bükülüyorsa muhtemelen fazla su yetersiz ışık olabilir.

   Sil
  2. verdıgın cevap için teşşekkur ederım peki bebeklerın bndan sonra kı buyume yontemı ıcın ne yapmam gerekı yo bılıyosun malum kıs geldı odadalar bırtane masa lambası alıp 7/24 uzerin de yanık bır halde bıraksam bır faydası olurmu...
   teşşekku ederim

   Sil
 41. admin bizi görmedin be :)))))

  YanıtlaSil
 42. Oncelikle merhabalar. Benim sormak istedigim bir kac sorum olacak.
  Indoor yetistirmeler icin ekim zamanlari hangi aylardir?
  Yurt disindaki siteler gercekten guvenlimi?
  Son olarakda isiklandirma icin 5x50w lık yeterli olurmu ve bu bitki vitaminler nerelerde bulunur?
  Cevaplar icin simdiden tesekkurler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum.
   -İndoor yetiştiriciliğinde ayların mevsimlerin hiç ilgisi yokdur. İstediğin zaman yetiştirmeye başlıyabilirsin.

   -Yurt dışındaki tüm tohum siteleri güvenilir değil. Eğer tohum için sorduysan bu soruyu www.cannabis-seeds-bank.co.uk/ sitesi bulabiliceğin en güvenilir site.

   -5x50 lamba yeterli ancak kişisel olarak tavsiyem 5 lamba le uraşıcağına bir tane 250w alman yeterli aslında 2 tane almak zorunda kalıcaksın hps ve mh bu iki türden 250w alman seni kurtarır.

   marijunal kal.

   Sil
  2. Benim grow um da 6 adet 100w isik gucu olan ve toplamda 9000 lumene ulasan bir isik sistemi var bu yeterli olurmu grow icin? Ayrica vitamin olarak piyasada cicek costuran mevcut yoksa daha farkli urunler mevcutmu?

   Sil
  3. Hoho.. dostum 9000 lümen fazlasıyla yeterli, bu konuda sıkıntın yok. Vitamin olarak yurt dışında özellikle hollandada sıkça kullanılan möarkalar türk sitelerinde mevcut. Örneğin bildiğim http://magicplant.net/ oldukça iyi bir site.

   Sil
  4. http://www.ecat.lighting.philips.com.tr/l/profesyonel-ampuller/hid-ampuller/mh-hpi-metal-halide/master-hpi-t-plus/928076109230_eu/ reis bu mh lamba is gorurmu

   Sil
  5. s.a arkadaslar bendeki ışık sistemi bu yardımcı olurmusunuz E.27 K.2700 LM.4225 HOURS.6000 ışık gücü 325.w 65.w GES.026 2 adet var uygun olurmu yetistirmek daha önceden diktim kızlarımı erkek yada dişi olarak ektim 8cm oldu nasıl ayıtedebilirim bunlerı yardımcı olursanız sevinirim

   Sil
 43. İyi geceler. Arkadaşla yetiştirme konusunda çok fazla araştırma yaptık sitenizde. Elimizde olgun çok fazla sayıda tohum var. Outdoor imkanımız mevcut. Fakat bir noktada takıldık. Erkek bitki neden kesilip atılıyor ? İçilmiyor mu ? Ya da sadece dişi bitki içiliyor erkekle dişinin farkı ne ? Bu konuda bizi bilgilendirebilirseniz memnun oluruz. ( Çocukları pamuktan yataklarına yatırdık hevesliyiz büyümelerini bekliyoruz :) )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marijuana bitkisinde kafamızı büyülüyen madde bu bitkinin çiçeklerinde oluşan THC madesidir. Çiçeklerde doğal olarak diş türlerde oluşur. Erkekler çiçek vermez bu sadece marijuana bitkisinde değil bir çok bitkide erkek türler çiçek vermezler. Size iyi şanslar dostlar marijunal kalın.

   Sil
  2. çok teşekürler dostum :) bu bilgiyi aldığımız iyi oldu esenle kalın iyi bayramalr :)

   Sil
 44. beyler berdiğiniz cesaret için gerçekten çok sağolun benim gibi çalışan zamanı ve mekanı cok dar olan için cüce tohum vazgecilmez bunun en kısa zamanda ve küçük olarak hangisini yetiştirebilirim bi kaç tane var yazılanlarda ama ben tam anlayamadım ışık dolap fan her şeyi aldım bana bi tane tohum önerisi verirseniz hemen alıp başlamak istiyorum saygılarım iletiyorum bol bol

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum. Bu linkde bulunan türler kısa sürede yetişen ancak 50gr fazla vermiyen türler.

   https://www.cannabis-seeds-bank.co.uk/lowryder-seeds/cat_61.html

   Sil
 45. selam dostum ıoncelıkle sana tesekur edıyrum bole bı sayfa hazırladıgın ıcın dha once bende denemıstım ama olmamıstı senın sayfayı okuyunca neden oldugunu anldım ama senden braz yardım ıstecem dostum sen bı kısca bana ne lazım ne alcam solersen sevınrım bu sefer sansa bırakmak ıstemıyrum kısa bı ozetle bastan solersen cok sevırım sımdıden tesekurler dostum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum. Umarım bu sefer şansın iyi gider.
   Bu kısımda alınacakları belirttim.
   http://marijunal.blogspot.com/2012/03/esrar-nasl-yetistirilir-grow.html

   Eğer nereden alığıcan konusunda kararsızsan bunları alabileceğin güvenilir bir türk siteside var.
   http://magicplant.net/

   marijunal kal.

   Sil
  2. ıns dostum ama blogu bulamadım ben

   Sil
 46. bolgu bulamdım dostum ya nerden grcem orya

  YanıtlaSil
 47. Bu adrese gir dostum.. http://marijunal.blogspot.com/2012/03/esrar-nasl-yetistirilir-grow.html

  YanıtlaSil
 48. Merhaba reis bu growda isik sisteminde isikmi lazim yok sa ısısımı ufo ısıtıcı felan kullansam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önemli olan ışıkdır. Hps ve Mh tüür lambalar en idealleri, bunlar zaten ısıda sağlar.

   Sil
 49. Merhabalar,

  Öncelikle siteniz çok uçuk ve mükemmel. Daha sonradan indoor yetiştirme(cüce bitki) için mantığıma oturtamadığım 1-2 konu mevcut. Bunlar boyutlar ve miktarlar ile ilgili.
  1 - 1 tohum için kaç lt'lik saksı gerekir?
  2 - Filizlendikten sonra sıvı toprak mı uygun olur? Katı toprak mı? Ve filizi ne kadar toprağa gömelim?
  3 - 1 tohum için aldığım saksının ne kadarını toprak ile dolduracağım?
  4 - Sadece 1 saksılık torf toprak ile hem yetiştirme hem de çiçeklendirme yapabilir miyim? Yoksa Toprağı belli aralıklar da değiştirecek miyim?

  Şimdiden vakit ayıracağın için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum.

   1-Bu cüce türler için yani dwarf/lowryder türleri için minumum 4-5 lt saksı iş görür.

   2-Tabiki toprak uygun olucak. Filizlendikden sonra bir kalem yardımı ile toprağa 2-3cm kadar delerek tohumu içine yerleştirirsin.

   3-Kaç litreli saksı alırsan okadar toprak koyarsın.

   4-Hayır toprak değişmicek, tüm dönemler aynı toprak kullanıcak zaten bitkinin toprakdan transfer edilmesi mümkün değil osla bile kökler dış etkenlere çok hassas.

   marijunal kal :)

   Sil
  2. Harika bilgiler için tekrar teşekkürler :)

   Toprak ve ekim hakkında bilgileri aldıktan sonra magicplanet sitesinden hangi, yetiştirme ve çiçeklendirme de işe yarayacak, biraz da ucuz olacak şekilde bitki besini almalıyım? (vitamin konusunu hallettim fakat sıvı bitki besin ve vitamini her sulama zarfı içinde mi bitkiye uygulamam lazım yoksa belli bir periyodu var mı bilmiyorum?

   Bu arada tüm blog yorumcularının tohum sıkıntısını giderecek bir bilgiyi paylaşmak isterim.

   https://www.dinafem.org/

   sitesi Türkiye'ye gönderim yapıyor. Ben site ile iletişime geçip bugün siparişimi vermiş bulunuyorum. kredi kartı ile alımlarda shipping almıyorlar.

   Aldığım ürün:

   https://www.dinafem.org/buy-seeds/critical-jack

   Sil
  3. Merhaba dostum.

   Magicplant de satılan Big Bud ve İguana sıvı gübreleri yetiştirme ve özellikle çiçeklenme döneminde kusursuzlar. Tabi biraz pahalılar lakin kullanımı okadar az ve oakdaruzun gidiyorki bu paraya değiyor. Ayrıca dinafem tohumlar bana kalırsa sensi seed dende öte gelmiş geçmiş en iyi tohum markası. Kendi favorim olan Moby Dick de dniafem menşeli. Critical Jack de harika bir seçim bunlar gerçekden korkunç hasat verebilen türler... bahsettiğni tohumları www.cannabis-seeds-bank.co.uk sitesindede alabilrisin buradada dinafem tohumları satılıyor (eğer gönderimde bir sıkıntı olursa 2. alternatif) marijunal kal.

   Sil
 50. Stoner,
  Cevaplar için teşekkür ederim. Yalnız yanlış anlamaz isen son yorumumda vitamin ve sıvı besin gübresini nasıl harmanlayıp bitkiye vermem gerektiğini sormuştum, o gözden kaçmış. Rica etsem onun içinde yardımcı olabilir misin?

  Ve şimdilik son olarak da havalandırma için pc fanını nasıl bir elektrik düzeneği ile bitkinin yetişeceği kabine monte etmem gerekecek? (mesela 4-5 lt'lik bir saksının hangi hizasına monte etmem gerekecek ve normal elek.prizi ile çalıştırmak mümkün müdür?)

  Teşekkürler Tekrar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözümden kaçmış dostum bağışla... Sıvı gübre ve vitamin benzeri ürünleri su ile konsantire ederek vericeksin.. zaten bu tür ürünlerin üzerinde su ile kaç mg. konsantire edilmesi gerekdiği ve ne sıklıkla vericeğin yazar. Hatta bazı markalar yanında hangi sıklıkla kullanıcağını göstermek için yazılı peridyodik bir programda verir. Ancak ben yinede belirtiyim her sulama yapıldığında sıvı gübre verilmez..

   PC fanını norma bir elektrikli ürün gibi kablulu yapabilirsin bunu anlatırdım ama en iyisi fanı alıp bir elektrikçye git bu mağliyetli bir iş değil ve yarım saat bile sürmememli.

   Fanların pozisyonu ise bir saksının alt tarafında bir de üst tarafında olsun. Daha fazla fan kullanıcaksan bunları istediğin konumlda olabilir.

   Marijunal kal.

   Sil
 51. Bunun yanında Cannabis sitesi Türkiye'ye şuan shipping yapmıyormuş.
  Bunu kendi sitelerinde de belirtmişler. Ayrıca kendilerine attığım mailden gelen cevap da aşağıda şekilde oldu.

  https://www.cannabis-seeds-bank.co.uk/delivery-options/info_5.html
  ----------------
  Hi there
  sorry no

  Many Thanks
  Laura
  ----------------

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buna gerçekden şaşırdım dostum.. çünkü Attitude Seedbank dan türkyiede yaşayıp siparişde bulunan ve siparişleri ellerine ulaşan bir çok dostumuz oldu. Ayrıca bundan 3,4 ay önce ben tekrar türkiyeye gönderim yapdıklarını sordum ve hala gönderim yapdıklarını söylemişlerdi. Gerçekden şaşırdım, ben tekrar bunu sorucam... bildiğim kadarı ile dinafem.org siteside türkiyeye gönderim yapıyor, alternatif olarak bunada bakalirsin. aa birde amsterdammarijuanaseedbank.com var.

   Sil
  2. Stoner tekrar merhaba,
   Tohumlar, 11 günde kazasız belasız elime ulaştı. Adamlar tohum kitapçığı bile göndermişler:))

   şimdi 3 tohum ve 3 saksı için 9000 lümenlik 150 w'lık gelişim ampulünden 1 adet kullanmam yeterli mi? Yoksa 2 veya 3 adet mi kullanayım?
   (aynı şey çiçeklendirme dönemi içinde gerekli)

   Yardımların için Şimdiden teşekkürler.

   Sil
  3. Hangi tohum türünden aldın dostum, eğer dwarf yada lowryder ise 150W kit işe görür ancak değillerse 2 dönem için minumum 250w hps ve mh lamba al. Bu arada tohumların gelmesine gerçekden sevindim.

   Sil
  4. Aldığım tohum bu, çeşidi ne oluyor bilemedim :)
   http://en.seedfinder.eu/strain-info/Critical_Jack/Dinafem/
   https://www.dinafem.org/buy-seeds/critical-jack-autoflowering

   Aşağıdaki linkte kendinden balastlı olarak, tasarruflu bir ampul seçmemde yardımcı olursan sevinirim.

   http://www.magicplant.net/59-enerji-tasarruflu-ampuller-cfl

   Bitkiyi 24 saat ışık altında tutacağım. Hem gelişim hem çiçeklendirme döneminde. Bu sanırım çok iyi olacaktır?

   Sil
 52. iyi aksamlar tohumları pamuğa koydum 2 tanesi çimlendi bi kaç cm oldu ve saksiye yerleştirdim 3 gün geçti hala topraktan çıkmadılar acaba doğrumu gidiyorum yardımcı olursanız sevinirin teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum. Tohumları toprağın çok fazla dibine yerleştirdiysen sorun çıkabilir, 1,2 cm derinde olsun. Toprak nemli olsun.

   Sil
 53. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 54. Slm kardes nisan başı agustos sonu bu mevsimler dışında ekim yapılıyormu ?? yardımıcı olun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. TÜrkiye mevsimlerine göre yapılamaz dostum.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. auto flowering tohumlarını nerde bulabilirim türkiyede

   Sil
  4. İnterentten satın alabilrisin.. türkyieye gönderim var. cannabis-seed-bank.co.uk

   Sil
 55. Merhaba, bir soru sorabilir miyim?

  Öncelikle tekrardan merhaba. Ben yaklaşık 7-8 gün önce 7 adet ufak boydu tohum attım saksının birine. Saksı orta boy, ve içinde çok acayip bir çiçek var ama solmuş. Merak edilirse fotoğraf çekip atarım. :)

  Her neyse ben diktim bunları, hayatımda hiç yetiştirmedim ama.
  İşte 3-4 gün su vermedim. Sonra 4 gün sonra bir yağmur başladı, çıkarayım dedim yağmurda ıslansın nemlensin biraz, bi tane de çay bardağı koydum balkona 2 saatte bir yudum yaklaşık doldu. Onu süzdüm üzerine. :)

  Her neyse bu gün en fazla 10. gündür. Baktım sansıya yakından 2 tane (Hani küçükken yapardık ya Fasülye muhabbeti) O şekil patlamış.

  Benim merak ettiğim sorularım şunlar;

  Şimdi balkonda durdu bu patlayana kadar.
  Öğrenci evinde kalıyorum ben arkadaşımda ev 2+1. Onun odasında Ufo var, benimkinde yok şu an. Onunkine aldım saksıyı ufonun aşşağısına koydum 1-2 saat durdu. Bir baktım gerçekten diyorum mesafe almış yukarı doğru. Yada ben öyle alguıladım. :D
  Sonra dedim hep orda kalmayacak zaten fazla alışmasın, kendi odama geri aldım. Odam da soğuk gibi. Biraz önce balkona aldım tekrar güneş ışığı falan filan için ama sorum şu; Çok soğukta bitkiye zarar gelir mi ? Nerede tutmalıyım saksımı? Su vermelerim ne miktarda ve ne vakit olmalı? Beni bi aydınlatırsanız hem bitkiye de zarar vermem. Acemiliğimin kurbanı olmaz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok soğuk ve çok sıcak bitkilerine zarar verir. kökler 21-25 C'de kalsın. oda sıcaklığı ise birazcık daha esnetilebilir ama fazla esneklik kızları strese sokar. senin asıl düşünmen gereken şey ışık moruk.. ışık olmayan ortamda bitki zaten alabildiğine uzar ve seyrek yapraklar verir ki biz bunu outdoor yapmıosak genelde istemeyiz(hatta normal uzayan bitkiye de tepe sünnetini bol tutuyorum ben şahsen).. ışıksızlık devam ederse de ergenliğini göremez sanıyorum.. kendine hps-mh bir lamba edin ki bu lambalar istediğinden fazla sıcaklık verecek zaten..

   Sil
  2. su kısmını görmemişim.. suyuda bitki büyürken toprağın aşağı yukarı kurumasını bekleyerek 2-3 günde bir çiçeklenme dönemine gelince ise 1-2 günde bir bide güzel güzel besinlerle sularsan değme kızların keyfine:)

   Sil
 56. Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

  Konumun devamını anlatıyorum. Dün arkadaşlarla oturur iken, Saksıyı zaten yere koyoyorum. Ufonun 2 metreye yakın altında kalıyor yani. Yani hem ufonun ısısı ve ışığı, Hem de lambanın ışığı vuruyor... Her neyse dün nasıl olduysa arkadaşımın ayağı takıldı ve saksı devrildi. :)

  Şansım mı var bilmiyorum ama bir kaldırdım benim patlayan 2 tane evlat dim dik ayakta.. :))

  Her neyse toptağı ovalayıp ufalayıp düzelttim tekrar. Bu gün öğlen uyanıp baktığımda ne göreyim? :)

  3 tane daha oğlan çıkmış benim. 7 Tane atmıştım toplam 5 Tanesi çıkmış halde şu an . :))

  Öncelikli sorum şu, yeni çıkanlardan bir tanesi ilk çıkanlardan birinin tam yanında çıkmış, yani dibinde. Sorun olur mu ?

  Sorumarlıma cevap veriyorum lütfen hepsine cevap vermeye çalışın...

  1- Şimdi evimde sadece arkadaşımın odasında ufo var, onun odasına koyuyorum sorun olmuyor ve oraya koyduğumda gerçekten gözle görülür şekilde büyüdüğünü görüyorum... Hangi saatlerde dışarı balkona güneş ışığına koymalıyım?

  2- Hangi saatlerde ufonun önünde almalıyım?

  3- Hangi saatlerde sulamalıyım?

  4- Bilmediğim ve yapılması gereken bir şeyler var mı?

  Ne yapayım bana bir plan program anlatır iseniz anlayacağım türden çok sevinirim...

  Teşekkür Ederim. :)

  Not : Lütfen ilk mesajlarımdan itibaren okuyup cevap verir iseniz çok mutlu olurum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba dostum.. güzel ve uzunca sormuşsun ancak ben kısaca konuşup kaçıcam..

   Tohumları doğuru ve başarılı bir şekilde filizlendirdğini görüyorum. Ancak herşey buraya kadar, yani senin elektirikli soban bundan daha ilerisini yapamıcakdır. Çiçeğin ışığa ihtiyacı var. Bu normal bir ışık değil ana sayfada en son eklenen konuyu okuyabilirsin. Ama anlıcağın bir dilde söylersem şu futbol sağlarını aydınlatan ve sokak lambalarındaki ışık türüne ihtiyacın var. Sualama ve diğer yapman gerekenşerin hepsi ''Kolej'' kategorisinde mevcut. Marijunal kal dostum.

   Sil
 57. E dostum peki 3-4 gün sonra yapsam o yapay ışıklandırma olayını bi zararı olur mu ? Sonradan başlamak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O halde tohumları yine ufonun olduğu yerde ve nemli bir şekilde toprakda tut dostum, sanırım 1 hafta kadar dayanabilirler.

   Sil
 58. @Stoner Boramir, dostum Yapay Işıklandırmayı nasıl yapacağım hiç bir bilgim yok anlatır mısın lütfen?
  Fazla bi para kaçmadan yapabilir miyim ev içinde?

  YanıtlaSil
 59. selam dıyor ve ekliyorum dünyayı yeşillendirmede bende varım.ilk sorumu sorsam umarım birisi cevaplar.seedsbank uk den chese ve white widowlarım geldi doğru toprağa attım ve kızlarım dünyaya gözlerini açtı şu anda 1 hafalıklar sorum gübrele sulama ve ışık düzeni nasıl olmalı.400w mh ampul balast herşeyim hazır.eğer bu soru soruldu ve yanıtı görmediysem kusura bakmayın

  YanıtlaSil
 60. Arkadaşlar merhaba. tohumlarımı kökleri yaklaşık 1 cm olunca peçeteden alıp toprağa ektim. çok hafif bir toprak attım üstüne (aşşağı yukarı 1 cm toprak altındalar) üstlerini de strech filmle kapattım. Grow Box'ım var. Bardakları MH ışığın altına koydum. fanlarda çalışıyor içinde, sıcaklık 20-24 derece arasında. Bugün ekeli 5 gün oldu hala çıkmadılar topraktan.

  Sebebi ne olabilir sizce? iş işten geçmiş midir yoksa yapılabilecek bir şey var mıdır? acil yardım lütfen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık tohumlar filizlendiyse streçi çekebilirsin.. Sıcaklıkda gayet iyi görünüyor toprağı hafif nemle ve şimdilik beklemeye devam et ve ışıkda durma süresini uzat.

   Sil
 61. oncelikle merhaba benim tohum acmaya basladi ben evde yetistiriorum acaba gunde kac saat isik almali her zaman alsa olmaz mi

  YanıtlaSil
 62. ve gunde kac defa sulamaliyim tesekurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 18 saat ışık 6 saat karanlık normal olanı.

   Şimdilik haftada 3 kere sula, ve buraya göz at. http://marijunal.blogspot.com/2012/05/esrar-sulama.html

   Sil
 63. sa hocam iki şeye takıldım biri haftada kaç kera sulanacak bide her bitkinin dibine nekadar qübre atacaz ??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sulama hakkında buraya göz at << http://marijunal.blogspot.com/2012/05/esrar-sulama.html

   Katı gübre kullanıyorsan bunu bilemiyorum.. ancak sıvıysa ürnüün arkasında ne kadar gr. ile ne kadar suyu konsantre ediceğin yazıyordur. Gübre ile ilgili buraya göz atabilirsin.. http://marijunal.blogspot.com/2012/09/esrar-gubreleme-ve-npk-degerleri.html

   Sil
 64. s.a ben ortalama 2 hafta önce attım tohumları daha yeni yeni çıkıp geliyolar.ama sizlerin kullandığı bu bilimsel terimlere çok uzağım ben mümkünse bana bu saaten sonra işleyeceğim adımları sırası ile sayabilirmisiniz buna gerçekten çook ihtiyacım var hangi tür bitki besini kullanmalıyım dişi ve erkeği nasıl ayırt edeceğim.şimdiden teşekkür edeim

  YanıtlaSil
 65. iyi günler. ben çatlamış tohumlarımı bugun diktim saksılara. tohumların boyu yaklasık 4 cm cıvarındaydı. yarım santım topraktan ustte olacak sekılde dıktım. bunlar kac gune fılızlenır acaba?. ayrıca duzenlı sulamaya ne zaman gecmem gerek? ha birde ışık sistemim hazır durumda 1450 lümenlik bir sistem kurdum ışıkları açmadım şimdilik sadece ustune 1 tane 100w sarı ampul koydum gecelerı kalorıfer kapandıgında ısı vermesı ıcın. ayrıca kalorıfer petegının altında sakılar su anda. gubre olarakta güvercin gübresi düşünüyorum 1er avuc her saksı ıcın. bu gubrelerı ne zaman atmam gerekıyor yanı ortalama kac cm'e ulastgında koymalıyım? bu sorularıma cevap arıyorum. başka bilgi alacagım kimse yok... biraz acele olursa sevınırım. tohumlarm çok güzeller...

  YanıtlaSil
 66. benimde bi kac sorum olacakti
  yurt disinda yasiyorum cuce olan auto tohumlarindan aldim
  bunlari bi akvaryum icinde florasan lambalarla buyutmeyi dusunuyorum
  acaba verim almakta zorlanirmiyim?

  YanıtlaSil
 67. Sadece internettenmi tohum bulabiliriz ?

  YanıtlaSil
 68. Hocam merhabalar. Bloğunuzu severek ve hayranlıkla takip ediyorum. Resimler ve şarkılar bir başka güzelken bilimsel bilgilerinde harmanlaşması harman olan bünyemizi daha da harmanlaştırıyor :) Ev ahalisi olarak yazılardan aldığımız gaz ile amatör olarak başladık. pamuk ile filizlenmeye bıraktık. 30 derece kalorifer peteğinin üzerinde duruyor bebeklerimiz ve üzerlerinde hiç sönmeyen ışığımız var. Sürekli bebeklerimize dinlettiğimiz Pink Floyd'da cabası. Soracağım soru şudur ki kalorifer ısısı ısı ihtiyacını karşılarmı? İlla lamba mı olması gerekir? Gün içerisinde balkonda güneşleniyor zaten?

  YanıtlaSil
 69. gübreyi çiçegn hangi bölümüne ve ne sıklıkta yapmalıym

  YanıtlaSil
 70. Elimde Autoflowering: (Critical jack,short rider,moby dick,original amnesia,cheese vb...) Normal Tür olarak: (big bud,ak-47,moby dick,afghan kush,original amnesia vb...) Gibi daha bir çok tohum var satmayı düsünüyorum Türkiye içine.Yabancı sitelerden alıp 10 gün beklemenize gerek yok gönderimini yaptıktan sonra en geç 2 gün içinde elinizde olur.Almak isteyenler bana msn adresimden ulaşşsın. messi_florentina@hotmail.com

  YanıtlaSil
 71. mariuanal dostum,verdigin bilgiler için çok tşk.benim 10 adet kızım var mart basında ektım boyları 15cm oldu ama soguk havaları gorduler,acaba bir sıkıntı olurmu??ilerde yoksa sıfırdan ekmelımıyım?acıl cevap verırsen sevınırım şimdiden tşk..

  YanıtlaSil
 72. arkadaşlar iyi akşamlar ben ışık altında çok güzel 8 dal yetiştiriyordum 2 tne 400w mh ve hps kullandım tarlaya göre daha bi güzel oldular hasat zamanına az bi zaman kala elektiriği kaçak kullandığım için piyonlandım tam olgunlaşamadan hasat etmek orunda kaldım grow hakkında iç bi bilgim yoktubu site sayesinde oldu sizlere tavsiyem hiç bir kimseye söylemeyin ne yapıyorsanız siz bilin tilki kuyruğu denen mevzularum şahane oldu epeyde hasat aldım tadını çıkarıyorum bir joint yapıyorum bi u siteyi takip ediyorum herşey için tşk bu arada elimde 400ww hps ampül balas ateşleyici mevcut makul bi fiyada satabilirim ihtiyacı olan ulaşsın

  YanıtlaSil
 73. Elimde Autoflowering: (Critical jack,short rider,moby dick,original amnesia,cheese vb...) Normal Tür olarak: (big bud,ak-47,moby dick,afghan kush,original amnesia vb...) Gibi daha bir çok tohum var satmayı düsünüyorum Türkiye içine.Yabancı sitelerden alıp 10 gün beklemenize gerek yok gönderimini yaptıktan sonra en geç 2 gün içinde elinizde olur.Almak isteyenler bana msn adresimden ulaşşsın. messi_florentina@hotmail.com

  YanıtlaSil
 74. Filizlen mesi için kaç tohum atmamız gerekiyoo

  YanıtlaSil
 75. S.a Arkadaşlar Bende Ektim 17sn tim kadar var 4tane peş yaprak felan var ama ben bir kac yazi okudum benım cıcegim 5.30 saat guneş ve ondan sonra balkonun köşesinde duruyor arkadaşlar yazmışkı guneşten sonra karan lık diyor balkonda kalsa bir sorun olurmu karanlıga alma şansım yok bir sorun cıkarmı hasat zamanına kadar

  YanıtlaSil
 76. s.a ben kola sısesını yankesıp alta pamuk koydum ustune tohumlarımı serptım ve bıdaha pamukla kapattım 1 haftalık oldu lar ve 10 tne cıktı pamuktan nasıl ayrıp ekıcm ve ekim süresi ne kadr zamn sonra oluyo yavruların basları da pamugun altında kaldıgı için yamuldu pamugu kaldrıyımmı yoksa pamugun altında buyumsnı mı beklıyım

  YanıtlaSil
 77. sayın admın benım bu ılk deneyımım ve ben nasıl yetistirecegimi bılmıyorum su anda 1 karıstan uzun ama tek filiz halında degıl benım kızlar bıde saksıdan asıgıya dogru sarkmaya basladı tahmınen 25 cm boyunda sarkmalar var bu ettıgım emek ıse yararmı dısımı erkekmı bılmıyorum yardımcı olrsan sevınırım cunku acemıyım sımdıden tessekrür ederım

  YanıtlaSil
 78. merhaba arkadaşım bu bilgileri burada bedavadan paylaşman bizim için çok güzel size helal olsun demekten başka bir kelime bulamıyorum bilgi evrenseldir ve paylaşılmalıdır siz bunu yapıyorsunuz sizden bir ricam var özel ( taslik.1) facee bu eklersen yada msg atarsan çok memnun olurum teşekkürler wolcameatilla@hotmail.com

  YanıtlaSil
 79. http://s1305.hizliresim.com/19/r/ncx7t.jpg

  bunlar 2.5 haftalık normalmi rengi boyu?

  YanıtlaSil
 80. [url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://r1305.hizliresim.com/19/r/ncy3w.jpg[/img][/url]

  YanıtlaSil
 81. birde rüzgar cok esıyor zararı olurmu egıyor bıtkılerı?

  YanıtlaSil
 82. Meraba ganja yoldaşlarım. bence admin bi senede yeterince cevap dağıttı kendisini tanımıyorum fakat tebrik ediyorum ve Türkiyenin ihtiyacı olduğu adamlardan biri olarak düşünüyorum herneyse demem o ki bu saatten sonra online kalarak birbirimize yardımcı olalım.

  YanıtlaSil
 83. Arkadaşlar ben yetiştirmek istiyorum tam olarak anlatırmısınız Saksıya nekadar derinlikte ekicem bide kaç günde çıktıgını görürüm ben çıktıgını göriyim yeter bide ektikten sonra napıcam naısl sulıyıcam nasıl bırakıcam

  YanıtlaSil
 84. sevgili marijuana severler ben de outdoor tarzı bir yetiştiriciyim balkonda 5 litlerik bir saksıda 7 tane yavrum var benim merak ettiğim konu bunlar 15 gündür varlar ama büyümüyolar arkadaş milimmden daha az yani çok yavaş büyüyorlar yani outdoor da normal olan bişeymi bu hazirandayız benmkiler 2 cm civarında bunlar ne zaman büyücek ve ben içicem :)) kaç ayda biter bu iş??

  YanıtlaSil
 85. Kapalı bır oda komple oda kontroplak ıle cevreledım sonra ustune jıletın kapladım yerde 30 cm kadar toprak dokup guneş ısıgı ampulu kullarak bır oda yarattım dıyelı bırde fan hava sırkulasyonu ıcın ama dusuk devırde kı sıcak havayı kacırmayalım... boyle bır ortamda nasıl bır yetısdırıcılık olur sızce? yada daha baska neler yapmalıyım?

  YanıtlaSil
 86. Ulan ne derin derin anlatiyosunuz ya at gubreli topraga veya ormana 1ayda agac gibi oluyo ama yiyen kuslR fln d oluyor en iyi yer orman.
  Tabi memleketin cok yagmur almasi lazim.d.d.d

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya kardeşim şu yazdığın şeye bak ya beni güldürüyosun :))
   ulan ne derin derin anlatıyosunuz at gübreli toprağa veya ormana 1 ayda ağaç gibi olsun ama kuşlar var ama yağmurun çok olması lazım ama ama hani derin derin anlatmaya gerek yoktu bıraksak sen olayın en derinine gircektin :D nese
   admin bişey yazdık cevap gelmedi yaw 4 gündür

   Sil
 87. selam admin ben dışarda sakside 1tane yetiştiriyorum boyu 1 metre oldu tavuk gübresi kullandım saksi cok büyük değil hemen hemen akşama kadar güneş alıyor her gün aksam suluyorum görünüşü kokusu felan çok güzel sadece son bi kaç günde en altta iki tane yaprak çıktı sarardı ama cıktıgı yerden tekrar baş verdi yaprakları koparmadım neden böyle olur ayrıca sormak istediğim hiç vitamin kullanmadım
  hangi vitamini nasıl kullanacagımı bilmiyorum bildigin bir marka ismi verirsen sevinirim ayrıca sakside dursa olurmu illa topraga ekmem mi lazım acil yardım cı olursan sevinirim

  YanıtlaSil
 88. soruma bilen başka arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim

  YanıtlaSil
 89. selam
  dostum malesef resim atamıyorum ciceklerimin boyu elini ac avucun kadar boyları wardır :) ve kokusu gercekden cok guzel daha dun bahcedeydıler yaprakları dım dık ve sap saglıklı duruyorlardı dsotum ama eve almak zorunda kaldıgım ıcın koklerınden alarak saksıya koydum ama galıba 1 kac tne koku koptu cunku agac yaprakları soldu kurudu fln ama hala dımdık agac ust yaprakları saglıklı sadece alttakı yapraklar soldu ve yan dallar asagı eyik vaziyette sence dostum bu agacdan hasat alabılırmıyım hala koku cok saglıklı kapkalın bir koku var

  YanıtlaSil
 90. arkadaşlar acil yardım edermisiniz su resimdeki Cannabis nedir Neden böyle sokeyimmi tutayimmi bilemedim yada farklı bir cinsmi ?
  http://u1306.hizliresim.com/1b/u/plslp.jpg

  YanıtlaSil
 91. merhaba,ben içinden çıkan tohumları pamukla filizlendirdim şimdi saksıya ekmek istiyorum ama hangi kısmı toprak içinde kalacak onu bilemedim.yardımcı olmanızı rica ederim

  YanıtlaSil
 92. slm aylardır takipçinim sayende çok şey başardım üstat. bi isteğim olacak şu tohumu araştırırmısın tam olarak grow sitemine uygun mu değil mi anlayamadım. bekliyorum. iyi çalışmalar :) https://www.cannabis-seeds-bank.co.uk/dinafem-seeds-moby-dick/prod_454.html

  YanıtlaSil
 93. slm admin epeydir yoksun ortalarda Dinafem den tohum sipariş vericem odamda tek saksıda yetiştirip tüttürmek istiyorum önerecegin bir tohum varmı ve nasıl yetiştirmeliyim topragından suyuna ve işigina kadarki büyüme süreçleri nasıl olmalıdıt, ilk deneyimim olacak tohum olarak dişileştirilmiş tohum düşünüyorum bütçemi aşmadan mütavazi ve keyif verici ürün yetiştirmek istiyorum. marijunal kalın.

  YanıtlaSil
 94. Merhaba tohum ve ürün konusunda yardımcı olabilirim.
  e-mail:kazanowam@gmail.com

  YanıtlaSil
 95. selam bir arkadaşımın bana verdiği 15 adet tohumların tilki kuyrugu oldugunu biliyorum ama nasıl bir işlem uygulayacagım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 96. Arkadaşlar ben bu ay ekmeyi planlıyorum evde yetiştirmek istiyorum kafamdaki bir kaç soruyu sizinle paylaşayım.
  bir evde yetiştiricem ve ekim veya kasım ayında yetiştirebilirmiyim cok fazla yapmayacam 3 tane tohum var onu ekmeyi planlıtorum ve ışık işte ne bilim toprak gibi seylerde nelere dikkat etmeliyim fikri olan

  YanıtlaSil
 97. http://www.seed-city.com/tr/medical-seeds/1024
  Hocam şu sitedeki tohum hakkında bilgisi olan varmı sipariş etmeyi düşünüyorumda

  YanıtlaSil
 98. İyi günler ben tohumlarımı filizlendirmek istiyorum fakat evde tutamıyorum bu yuzden dışarıda sağlam bir şekilde pamukladım iklim soğuk bitkim dışarda büyürmu filizlenirmi nasıl ekebilirim sizce dışarıda bu kız ayında şimdiden çoook teşekkürler

  YanıtlaSil
 99. Beyler meraba öncelikle benim cidden paraya ihtiyacım var aile yok zaten bizim catı var hani baya iyi bi yer var oraya ekmeyi düşünüyorum fakat biraz nasıl oldugunu anlamam gerek mesala aldıgım cigaranın içindeki tohumları pamukta filizlendirip diksem saksıya olurmu ? bana bi yardımcı olabilcek akradaş varsa https://www.facebook.com/wellcome07 eklesin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Barış'cım güzel kardeşim sokaktan aldığın cigaradan çıkan tohumlarla ancak doğaya katkı sağlıyabilirsin ve boyu 2 metreye ulaşıncada büyük ihtimalle metrisi boylarsın işin en acı tarafıda bu mevsim değil antalyada miami dede olsan çatıda balkonda marijuana yetiştiremezsin tek yöntem grow metodudur ve benden sana bir tavsiye kardeşim burası bir aktivite formu aktivitemizin adıda marijuana ve biz kendi otlarımızıı yetiştiriyor ve sadece içiyoruz anlıcağın işin ticari kısmıyla ilgilenmiyoruz ;) marijunal kal yavrum

   Sil
 100. SELAM ben adminle konuşacaktım benim kullandıgım jabber adresim var onu yazayım iletişim kuralım.ariston07@jabber.cz

  YanıtlaSil
 101. selam ben kayseriden ferhat yetiştirme imkanım yok ancak iyi bir içiciyim kayseride yetiştiren arkadaşlar benimle iletişime geçebiilirlerse çok sevinirim. mail adresim ferhattekay@gmail.com

  YanıtlaSil